Kup raz

Dożywotnia gwarancja – czy można się z nią spotkać na zakupach?

Ten wpis chcę w całości poświęcić przedmiotom, których producenci gwarantują klientom dożywotnią gwarancję. Moją inspiracją jest oczywiście Tara Button i jej strona buymeonce.com/

Jeśli nie wiesz, kim jest Tara Button – polecam Ci wpis o jej książce Masz wszystko, czego potrzebujesz.

Przedmiot pierwszy (na zdjęciu głównym)

Szwajcarski scyzoryk

Choć powiedzenie mówi o szwajcarskich zegarkach, pierwszą opisaną przeze mnie rzeczą jest scyzoryk firmy Victorinox. Przeczytałam informacje na stronie i odwiedziłam sklep z tymi produktami w Warszawie – producent „zapewnia dożywotnią gwarancję w stosunku do wszelkich defektów materiału lub wykonania (przy 2-letniej gwarancji na komponenty elektroniczne). Gwarancja nie obejmuje zniszczeń lub uszkodzeń będących wynikiem normalnego zużycia, niewłaściwego użytkowania lub nadużywania.”

Ważne jest też, że firma dba o dostępność części zamiennych nawet dla modeli sprzed kilkudziesięciu lat. Szanuję!

(Obraz skeeze z Pixabay)

Przedmiot drugi

Naczynie Le Creuset

Wg informacji udzielonej mi przez producenta te żeliwne garnki mają „dożywotnią gwarancję obowiązującą na okres dożycia pierwszego właściciela tj. kupującego i dotyczy wad produkcyjnych i materiałowych. Gwarancja udzielana jest na produkty wyprodukowane od 1999r. Jako producent bierzemy odpowiedzialność za nasze  produkty i bardzo zależy nam na pozytywnych doświadczeniach użytkowników naszych sprzętów. Dlatego poprzez kontakt z naszym biurem w Warszawie (telefonicznym, bądź mailowym) można zareklamować produkty Le Creuset zakupione we wszystkich kanałach sprzedaży (on-line -nie tylko z lecreuset.com, sklepu full price, outlety, amazon itd.)

(Photo by Becca Tapert on Unsplash)

 

Uwaga – ten wpis będzie się rozrastał! Jeśli wiesz, co ma dożywotnią gwarancję, proszę napisz do mnie na midimalizm@gmail.com. Jeśli reklamowałaś/reklamowałeś coś, co ma dożywotnią gwarancję, opowiedz mi o tym!