midimalizm

Co można zrobić z rzeczami?

Czy znasz to uczucie, kiedy chętnie pozbyłabyś się rzeczy, ale nie bardzo wiesz co można z nimi zrobić?

Są takie przedmioty, które mamy w domu tylko dlatego, że szkoda nam jest je wyrzucić.

Z jakimi przedmiotami trudno jest się rozstać?

Ciężka kołdra, której nie lubisz – ale przecież jest cała i dobra… Sześć prześcieradeł – zaczęłaś używać tych na gumkę lub kupiłaś inne łóżko i nie pasują – ale przecież te są całe i dobre… Książki z czasów studiów – kupiłaś je za studencką pensję, spędziłaś nad nimi ciężkie godziny… Foremka do ciasta w kształcie serca, której użyłaś raz w Walentynki cztery lata temu – ciasto wyszło pyszne, ale nie powtórzyłaś już tego wypieku… Kwiatek, którego nie lubisz, podlewasz tylko jak Ci się przypomni, i który aż prosi się o większą doniczkę…

Co łączy te rzeczy?

Wszystkie muszą zniknąć z Twojego domu. Już, teraz, natychmiast. Ty to może nawet wiesz, ale nie masz czasu, żeby się tym zająć, a niezręcznie Ci jest je od tak, wyrzucić.

Czemu?

Bo może poświęciłaś na ich kupno dużo czasu (po foremkę w kształcie serca jechałaś na drugi koniec miasta i akurat trafiłaś na największe popołudniowe korki), bo kolekcję podkładek od piwa zbierałaś przez pięć lat, dużo egzemplarzy podarowali Ci znajomi wracając z wakacji, i teraz niezręcznie jest to wszystko wyrzucić.

Mówiąc inaczej – bo poświęciłaś kiedyś na ich kupno czas lub pieniądze, albo i jedno i drugie, i nie możesz teraz pozbyć się tego ot, tak.

Gdzie mogą trafić?

Książki – te specjalistyczne powinny trafić do biblioteki wydziału, który skończyłaś, beletrystyka na pewno ucieszy okoliczną wypożyczalnię.

Kołdry i pościel – z uśmiechem przyjmą je schroniska dla zwierząt.  Wyposażenie domu – instytucje wspomagające osoby w trudnej sytuacji życiowej.

I tak dalej… wierz mi, jeśli oddasz swój dom, komodę, szafę czy piwnicę dla każdej rzeczy postaram się znaleźć odpowiedniego odbiorcę. Wiedza, że przedmioty się nie zmarnują, z pewnością ułatwią Ci podjęcie wielu decyzji przy sprzątaniu.

Czy można inaczej?

Jest też inna droga, w której również chętnie Ci pomogę – sprzedaż. Ekspres do kawy, ubrania, nieużywane perfumy – sprzedam je w Twoim imieniu dzieląc się częściowo zyskiem, którego wysokość uzależniona będzie od uzyskanych środków.  Co istotne – rzeczy będą czekały na sprzedaż u mnie, a to oznacza, że nie będziesz już patrzeć na nie u siebie w domu i mieć wyrzuty sumienia „miałam się tym zająć”…

Midimalistyczna usługa

Na tym polega moja usługa – przyjeżdżam pomóc Ci uporządkować Ci Twój dom, a potem wszystko to, co zbędne – wyrzucam, oddaję lub sprzedaję za Ciebie.

Niezależnie od tego którą z możliwości wybierzesz – to ja się zajmuję organizacją, zrobieniem zdjęć, przekazaniem czy też wysłaniem przedmiotów. Ty w tym czasie cieszysz się miejscem, które pozostało w domu po ich zniknięciu.

Jeśli cokolwiek jest niejasne zachęcam do kontaktu na midimalizm@gmail.com – z chęcią odpowiem na wszystkie pytania!

Gosia

Dodaj komentarz