Co ja mam z tym zrobić?

Wyrzucić? Oddać? Schować? Zadajesz sobie czasem takie pytania, robiąc porządki lub zaglądając do szafy?

Zastanawiam się czasami, czemu ludzie tak często wolą wyrzucić rzeczy niż je oddać. Czemu wolą, żeby książki trafiły na przemiał, niż by cieszyły jeszcze czyjeś oczy?

Wg mnie najczęstszą przyczyną jest czas – a właściwie jego oszczędność. Szybciej jest wrzucić coś do kosza, niż zastanowić się co można zrobić z danym przedmiotem. Jak nadać mu drugie życie, kogo może jeszcze ucieszyć, komu może posłużyć, komu może się przydać?

Jest też druga strona tego medalu – jeśli nie chcemy czegoś wyrzucić, a nie mamy jednocześnie czasu i pomysłu na to, co z daną rzeczą można zrobić, to zamykamy ją zapomnianą w przepastnej szufladzie. Być może mamy mniejsze wyrzuty sumienia, kiedy nieprzeczytana książka porasta kurzem, kiedy jednocześnie ktoś bezskutecznie szuka jej w bibliotece?

I tu pojawiam się ja. Pomogę Ci w porządkach, w przekopaniu się przez szuflady, regały, szafy i półki. Pomogę Ci podjąć decyzję co można zrobić z niepotrzebnymi rzeczami, a potem zrobię to wszystko za Ciebie! Dzięki mnie pozbędziesz się rzeczy, zaoszczędzisz czas, sprzedasz to, czego nie używasz!

Zapraszam do kontaktu – midimalizm@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *