Bez kategorii

Bałagan pączkuje

Coś wisi w powietrzu. Dłuższe wieczory, rano słońca coraz więcej, zwierzęta zachowują się nieco inaczej. Za moim oknem ptaki porządkują ubiegłoroczne gniazdo. Mówiąc krótko – idzie wiosna!

Już niedługo na drzewach i krzewach pojawią się zielone, białe i różowe pączki, będące przeuroczym dowodem nadchodzącej pory roku.

Często ten czas kojarzy się ze sprzątaniem. Wiosenne porządki – brzmią i obiecująco, i pracowicie. Bo i okna trzeba umyć, i uprane grube koce pochować, kurz z zakamarków wykurzyć. A może tak w tym roku podejdziesz do tematu nieco inaczej? Może skoncentrujesz się na tym co zostaje u Ciebie w domu? Może do mycia szafek w kuchni dodatkowo zadbasz o to, co jest w środku? Może odkurzając kurze za komodą zajrzysz do szuflad i pozbędziesz się tego, co leży tam zapomniane i nieużywane?

Wiesz co bałagan lubi robić? Pączkować, niezależnie od pory roku. Jedna rzecz odłożona luzem na komodę przyciąga następną. We dwie łatwiej im przyciągnąć trzecią… i tak dalej. W taki sposób sterta rośnie i rośnie tak, że boisz się na nią spojrzeć.

Stop! Zmień to! Zapanuj nad otaczającymi Cię przedmiotami. Zrób w szufladach miejsce na to, co jest Ci potrzebne i czego używasz. Jak? Pozbywając się wszystkiego, czego nie używasz. Jak to zrobić? Ja Ci w tym pomogę! Wspólnie uporządkujemy wybraną przez Ciebie przestrzeń w domu. Zrobimy porządki, przekopiemy się przez szuflady, regały, szafy i półki. Pomogę Ci podjąć decyzję co można zrobić z niepotrzebnymi rzeczami, a potem zrobię to wszystko za Ciebie! Przekażę potrzebującym instytucjom lub osobom, wystawię na sprzedaż, lub wyrzucę. Dzięki mnie pozbędziesz się rzeczy, zaoszczędzisz czas, sprzedasz to, czego nie używasz. Razem ze mną z Twojego domu znikną wszystkie niepotrzebne rzeczy! Przywitaj wiosnę z uporządkowaną szafą, z ładem w szufladach i porządkiem w kuchni. Odetchnij pełną piersią, niech przedmioty Cię nie przytłoczą!

Serdecznie zapraszam do kontaktu – midimalizm@gmail.com