Bez kategorii

Bałagan pączkuje

Coś wisi w powietrzu. Dłuższe wieczory, rano słońca coraz więcej, zwierzęta zachowują się nieco inaczej. Za moim oknem ptaki porządkują ubiegłoroczne gniazdo. Mówiąc krótko – idzie wiosna!

Już niedługo na drzewach i krzewach pojawią się zielone, białe i różowe pączki, będące przeuroczym dowodem nadchodzącej pory roku.

Często ten czas kojarzy się ze sprzątaniem. Wiosenne porządki – brzmią i obiecująco, i pracowicie. Bo i okna trzeba umyć, i uprane grube koce pochować, kurz z zakamarków wykurzyć. A może tak w tym roku podejdziesz do tematu nieco inaczej? Może skoncentrujesz się na tym co zostaje u Ciebie w domu? Może do mycia szafek w kuchni dodatkowo zadbasz o to, co jest w środku? Może odkurzając kurze za komodą zajrzysz do szuflad i pozbędziesz się tego, co leży tam zapomniane i nieużywane?

Wiesz co bałagan lubi robić? Pączkować, niezależnie od pory roku. Jedna rzecz odłożona luzem na komodę przyciąga następną. We dwie łatwiej im przyciągnąć trzecią… i tak dalej. W taki sposób sterta rośnie i rośnie tak, że boisz się na nią spojrzeć.

Stop! Zmień to! Zapanuj nad otaczającymi Cię przedmiotami. Zrób w szufladach miejsce na to, co jest Ci potrzebne i czego używasz. Jak? Pozbywając się wszystkiego, czego nie używasz. Przekaż potrzebującym instytucjom lub osobom, wystaw na sprzedaż, lub wyrzuć. Przywitaj wiosnę z uporządkowaną szafą, z ładem w szufladach i porządkiem w kuchni. Odetchnij pełną piersią, niech przedmioty Cię nie przytłoczą!

Gosia